А ось ще одна хороша новина: Ця пташка зводить на нівець всі потуги Путлера в Азовському морі
Загрузка...
А ось ще одна хороша новина:
– сьогодні в Одеській області успішно пройдений черговий етап випробувань протикорабельної ракети «Нептун» (ПКР) вітчизняного виробництва.
Це – ще радянська розробка, але в сучасному українському виконанні (двигун, корпус, бойова частина). Такі ракети призначені для ураження надводних морських цілей, простими словами – кораблів противника.
Коли Росія захоплювала Крим, не останнім аргументом в їх задум було створення можливостей з перехоплення експорту / імпорту і контролю морських перевезень в акваторії Чорного і Азовського морів.
Україна має 18 портів і прогноз на 20-30 рік, як експортна, по зерновим, держава номер один в світі. Для нас боротьба за безпеку морських перевезень – завдання вищого пріоритету.
Керована ракетна зброя великої потужності – це наш ассімітрічность і вельми ефективна відповідь на російську перевагу по силам і засобам.
Досвід Фолклендської війни, показав, що боротьба з ПКР – вельми нетривіальне і складне завдання для корабельного угруповання противника, втрати ж – вкрай болючі. Були випадки, коли британські кораблі знищувалися влучанням однієї-двох ракет.
Загрузка...
Аргентинці в Фолклендському конфлікті 1982 року застосували трохи менше десятка ракет, втопили і пошкодили кілька британських кораблів і суден.
Командувач британським ударним з’єднанням контр-адмірал Вудворд, писав у спогадах, що якби у аргентинців виявився ще десяток ПКР, Британія програла б війну.
Ось що таке – сучасні ПКР.
Одна ракета коштує кілька сотень тисяч доларів, бойовий корабель – десятки і сотні мільйонів. Після прийняття на озброєння такого противокорабельного комплексу в достатній кількості (10-20 одиниць), застосування противником своїх військово-морських сил проти українських національних економічних і військових інтересів, стає дуже ризикованою і складним завданням, яка має небезпеку великими втратами і зривом запланованих операцій.
Таким чином, наше угруповання ПКР буде виконувати функцію стримування і забезпечення безпеки морських перевезень / узбережжя, а в разі бойових дій – ефективного знищення кораблів супротивника / позбавлення його операцій шансів на успіх.
Розвиток важкої керованої ракетної зброї дає не тільки дуже ефективний засіб стримування, а й розвиток наукової і технічної бази України, її промислового потенціалу.
Держав, здатних виробляти таку зброю, в світі не більше десятка. Наявність власного виробництва такої зброї – візитна картка в клуб передових військових держав світу. У нас є абсолютно законний привід для гордості національного масштабу.
Олексій Арестович
Загрузка...
А ось ще одна хороша новина: Ця пташка зводить на нівець всі потуги Путлера в Азовському морі
Reviewed by nazar
on
серпня 17, 2018
Rating: